Podsumowanie piątej kolejki T-Mobile Liga Akademicka! Jesteśmy o krok od play-off!

Przed nami ostatnia runda rozgrywek fazy grupowej. Niemal wszystko zostało już wyjaśnione w minionym tygodniu. Przyjrzyjmy się zatem sytuacji w poszczególnych ligach.

 


Overwatch

*tabele, rankingi, grupy – https://ow.ligaakademicka.pl/

 

W piątej kolejce TMLA OW oglądaliśmy 3 bardzo jednoznaczne mecze, w których Wataha [WAT], Druidzi [PUM] i Rekiny [AM] zgarnęły po jednym punkcie, zdecydowanie wygrywając 4:0.

 

Jedynie w meczu Wombatów [PWR] i Gronostai [UTP] byliśmy świadkami bardziej wyrównanego starcia, które ostatecznie Bydgoszczanie zwyciężyli 3:1. Tym samym, zapewniając sobie pierwsze i jedyne zwycięstwo w tym sezonie.

 

Analogiczne zwycięstwa odniosły ekipy WAT i PUM, zdobywając honorowy punkt w drugim sezonie TMLA, ale pozostając bez szans na awans z grupy.

 

Co ciekawe, pomimo zwycięstwa Rekinów [AM], o awansie tego teamu zdecyduje wynik meczu Ninja [PJATK] i Jagiellonowie [UJ]. Jeśli Krakusy wygrają, to Szczecinianie wejdą do play-off, ale jeśli przegrają, to ekipa PJATK, dzięki lepszemu bilansowi map, zajmie ich miejsce.

 


League of Legends

*tabele, rankingi, grupy – https://lol.ligaakademicka.pl/

 

Ostatni tydzień nie przyniósł niespodzianek. Trzy z czterech spotkań okazały się jednostronnymi widowiskami, w których Krasnoludy [UEKat], Golemy [PW] oraz Inżynierzy [PWR] szybko zwyciężyli 2:0 i umocnili swoje pozycję w tabelach.

 

Po tej kolejce już wiemy, że Inżynierzy [PWR] wychodzą z pierwszego miejsca grupy C, natomiast Krasnoludy [UEKat], zapewniły sobie awans z drugiego miejsca grupy A.

 

Dzięki zwycięstwu Golemów [PW] nad Morskimi Wilkami [AM], Warszawiacy mają szansę na awans, o ile pokonają Finansistów [UEWr].

 

Jedynie pojedynek pomiędzy AGHentami [AGH] i Informatykami [PB] przyprawiał o szybsze bicie serca. Ponieważ wszyscy byli ciekawi jak poradzi sobie reprezentacja z Białegostoku przeciwko liderom grupy D.

 

Po zaciętym spotkaniu, ostatecznie Krakusy zwyciężyły 2:1 i wychodzą z grupy z pierwszego miejsca. Dopiero ostatnia kolejka ujawni, który z teamów awansuje do play-off z drugiej pozycji.

 


Starcraft 2

*tabele, rankingi, grupy – https://sc2.ligaakademicka.pl/

 

Jesteśmy już o krok od wytypowania 16 najlepszych graczy, którzy awansują do play-off. 6 z 8 spotkań zakończyło się szybkim 2:0 i dzięki temu Guru, Ziggy, Angry, Prabuty, Rodzyn i Geralt zgarnęli po dodatkowym punkcie.

 

W przypadku pojedynku Adama „Ziomek” Skorynko z Uniwersytety Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Marcina „Meldior” Makucha z PWR byliśmy świadkami ciekawego starcia, w którym ostatecznie reprezentant Politechniki Wrocławskiej odniósł zwycięstwo 2:1 i zagwarantował sobie awans do top16 z pierwszego miejsca w swojej grupie.

 

Podobnie Karol „Tocon” Kula reprezentujący Wyższą Szkołę Technologii Informatycznych w Katowicach po zaciętym meczu przeciwko Krzysztofowi „Mestru” Leszczyńskiemu z Politechniki Śląskiej, ostatecznie zwyciężył 2:1 i zabezpieczył pierwszą pozycję w grupie F.

 

Zapraszamy do oglądania ostatniej kolejki grupowej, którą rozegramy w tym tygodniu!