Czym jest Liga Akademicka?

Liga Akademicka to pierwsza i największa liga esportowa w Polsce skierowana do społeczności studenckiej.

Naszym celem jest budowanie mostów pomiędzy esportem, a społecznością akademicką. Poprzez wprowadzenie rywalizacji – na poziomie esportowym – pomiędzy reprezentacjami uczelnianymi z całego kraju, chcemy pokazać, że sport elektroniczny łączy i tworzy zupełnie nowe obszary rozwoju dla studentów i promocji dla uczelni.

Dlatego też, w Lidze Akademickiej występują reprezentacje stworzone jedynie ze studentów danej uczelni, co pozwala na budowanie kultury esportu akademickiego na zupełnie nowym poziomie. Zawodnicy, poza świetną zabawą, mogą konkurować z rówieśnikami oraz dumnie reprezentować i promować swoje macierzyste uczelnie.

Liga Akademicka jest ligą amatorską skierowaną do konkretnego odbiorcy, co pozwala nam jednoczyć entuzjastów i fanów esportu ze środowiska studenckiego, bez względu na wielkość uczelni, płeć czy specjalizację.

Dzięki otwartości i grze bez barier w trzecim sezonie pośród ponad 380 studentów znalazło się 25 dziewcząt, które grały ze swoimi kolegami z drużyn, jak równe z równym. To tylko utwierdza nas w przekonaniu, że otwarta, pół-profesjonalna formuła jest najlepszym rozwiązaniem integrującym akademicką społeczność.

Drugim filarem Ligi Akademickiej jest przygotowywanie środowiska graczy amatorskich do gry w profesjonalnych organizacjach gamingowych. Wzorując się na amerykańskich ligach zawodowych, jesteśmy przekonani, że pośród zawodników grających w LA znajdą się jednostki, które swoimi umiejętnościami i zaangażowaniem umożliwią sobie transfer do świata zawodowego esportu.

Przykładem na to jest drużyna Inżynierzy z Politechniki Wrocławskiej, którzy zdobyli niemal wszystko na akademickiej scenie, a w obecnym sezonie grają już z najlepszymi w Ultralidze, jako Esports Academy.

Zapraszamy wszystkich chętnych studentów już od końca lutego 2019, wówczas startujemy z rekrutacją do czwartego sezonu LA.