Nadchodzą wielkie finały T-Mobile Liga Akademicka Starcraft 2!

Czas na wielkie finały!

 

Już w najbliższą niedzielę zobaczymy czterech najlepszych zawodników akademickich w Starcrafta 2 w Polsce!

 

 

W sumie zobaczymy 4 spotkania tego wieczoru: dwa półfinały [B05], mecz o trzecie miejsce [Bo5] oraz ukoronowanie wieczoru i całego sezonu, czyli wielki finał, który rozegramy w formacie [Bo7].

 

Po 8 tygodniach rozgrywek do wielkiej czwórki weszli następujący zawodnicy:

Szymon „Guru” Nieciąg [Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej]

Sebastian „Rodzyn” Leszczyński [Uniwersytet Gdański]

Szymon „Ziggy” Filipek [Uniwersytet Warszawski]

Mateusz „Geralt” Budziak [Uniwersytet Jagielloński]

 


Pierwszy półfinał

 

06.05.2018 od godziny 18:00 zaczniemy pierwszym półfinałem pomiędzy Guru i Rodzynem. Obaj zawodnicy przeszli fazę grupową i play-off bez większych trudności.

 

Prawdą jest, że Rodzyn zakończył te etapy z czystym kontem i idealnym bilansem 10-0, a Guru już w fazie grupowej oddał mapę Rafałowi „SoBoTkoWi” Sobótce, by ostatecznie wejść do półfinałów z bilansem 10-2.

 

Obaj zawodnicy prezentują bardzo wysoki poziom, który ilustruje MMR powyżej 6 tys. W przypadku Guru ostatnie dane wskazują 6013 MMR, natomiast Sebastian osiągnął 6180.

 

I choć Guru jest wskazywany jako faworyt całego turnieju, to Rodzyn z pewnością będzie pierwszym oponentem, który będzie mógł mu zagrozić i odebrać możliwość walki o tytuł mistrzowski T-Mobile Ligi Akademickiej Starcraft 2.

 

Kto wejdzie do finału? Starożytny Protoss, czy krwiożerczy Zerg? Przekonajcie się sami już w najbliższą niedzielę – 06.05.2018 – od godziny 18:00 na naszym kanale ligowym – www.twitch.tv/ligaakademicka

 


Drugi półfinał

 

W drugim półfinale Ziggy spotka się z Geraltem. Obaj przeszli śpiewająco dwa etapy ligi i z idealnym bilansem [10-0] zmierzą się ze sobą o wejście do finału.

 

Poziom MMR jest niezwykle zbliżony 6362 do 6350 na korzyść reprezentanta Uniwersytetu Jagiellońskiego. To gwarantuje ogromne emocje.

 

Indywidualna dyspozycja oraz liczba błędów będą decydować o tym, który z zawodników będzie walczył o tytuł pierwszego mistrza TMLA SC2. Kto wejdzie do finału? Protoss czy Terran?

 


Harmonogram

 

  • 18:00 Guru vs Rodzyn
  • 19:00 Ziggy vs Geralt
  • 20:00 mecz o trzecie miejsce
  • 21:00 finał

 


Miejsca 5-8

 

Po ostatniej kolejce play-off wyłoniliśmy nie tylko czterech najlepszych graczy, którzy staną do walki o tytuł mistrzowski, ale również określiliśmy zawodników, którzy zajęli dalsze nagradzane miejsca w rankingu [5-8].

V miejsce – Konrad „Angry” Pieszak reprezentant Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku

VI miejsce – Mikołaj „Jade” Andrzejak reprezentujący Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

VII miejsce – Karol „Tocon” Kula reprezentant Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych w Katowicach

VIII miejsce – Tomasz „Prabuty” Pyka reprezentant PJATK

 

Gratulujemy! I zapraszamy w sezonie 3!