Lwy z Politechniki Gdańskiej odbierają tytuł mistrzowski Inżynierom z Politechniki Wrocławskiej!

Pierwsze lanowe finały T-Mobile Ligi Akademickiej przyniosły ogromne zaskoczenie, ponieważ w wielkim finale, Lwom – reprezentacji Politechniki Gdańskiej, udało się odebrać tytuł mistrzowski z rąk Inżynierów.

 

 


Mecz o trzecie miejsce

 

W meczu o trzecie miejsce mieliśmy okazję oglądać Tyranozaury z Wojskowej Akademii Technicznej oraz Górników z Politechniki Śląskiej.

 

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla reprezentacji z Warszawy i to właśnie Tyranozaury pod komendą Daniela Pękackiego – podobnie jak w pierwszym sezonie – zajęły trzecie miejsce w T-Mobile Lidze Akademickiej.

 

Dla ekipy Górników z Politechniki Śląskiej był to pierwszy raz, gdy mogli walczyć w fazie play-off i dotarli aż do półfinałów, zatem widać ogromny progres względem sezonu pierwszego, w którym nie wyszli z fazy grupowej.

 

Skład Tyranozaurów [WAT]: Daniel Pękacki – kapitan, Kamil Franciszkiewicz, Michał Achciński, Konrad Wilk, Łukasz Budner, Adrian Wroński, Konrad Bobryk

 

Skład Górników [PolSl]: Przemysław Chamielec, Marcin Białek, Maciej Mycielski, Piotr Jonderko, Kamil Kędzierawski, Piotr Ciechanowicz, Radosław Milenkowicz, Sebastian Czupała – manager.

 

 


Wielki finał

 

To był scenariusz, na który nikt nie stawiał dużych szans, ponieważ Inżynierzy grali u siebie, przed własną publicznością i już raz wygrali na Lwy jeszcze w fazie grupowej.

 

Stało się jednak inaczej i to właśnie drużyna Karola „Ra1ndropa” Fidurskiego rozgromiła, reprezentacje PWR pod przywództwem Adama „Bedvolfa” Howańca – 2:0. Nie pozostawiając żadnych wątpliwości, komu należy się tytuł mistrza w sezonie 2.

 

Skład Lwów [PG]: Karol Fidurski – kapitan, Karol Wojciechowski, Łukasz Dębski, Adrian Jagielski, Mateusz Ładny, Karol Uzarek.

 

Skład Inżynierów [PWR]: Adam Howaniec – kapitan, Krzysztof Śliwa, Paweł Stępień, Bartek Stopyra, Tomasz Duda, Robert Binek, Kamil Haniszewski.

 

 


Zapis transmisji