Wojskowa Akademia Techniczna – uczelnia Tyranozaurów!

27 grudnia 2017 przez LigaAkademicka
Brak komentarzy

Tyranozaury – reprezentacja Wojskowej Akademii Technicznej

Prorektor ds. studenckich dr hab. inż. Marzena Tykarska, prof. WAT:

Wojskowa Akademia Techniczna to nie tylko nowoczesna politechnika, to przede wszystkim ludzie. Prawie 10 tysięcy studentów realizuje właśnie w Akademii swoje naukowe pasje. Mają do dyspozycji nowoczesną bazę naukowo-badawczą i wysoko wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną. Jest czas na pracę, jest czas na zabawę. Cieszy mnie, że studenci realizują się również poza zajęciami. Dlatego wszyscy w Akademii trzymamy kciuki i kibicujemy naszej drużynie Tyranozaurów.

 

Daniel Pękacki – kapitan drużyny Tyranozaury z Wojskowej Akademii Technicznej:

Z perspektywy czasu, jako student czwartego roku jestem wyjątkowo zadowolony z tego, że zdecydowałem się studiować na WAT. W moim przekonaniu utwierdza mnie dodatkowo wspaniała postawa władz uczelni, które uznały nas za oficjalną reprezentację w rozgrywkach Ligi Akademickiej. To godne naśladowania, że uczelnia oprócz tradycji otwiera się również na nowe inicjatywy, między innymi e-sport.


Wojskowa Akademia Techniczna – jedna uczelnia, wiele możliwości!

Wojskowa Akademia Techniczna to prestiżowa uczelnia z tradycjami, to politechnika kształcąca na najwyższym poziomie studentów wojskowych i cywilnych. WAT to nowoczesny, otwarty uniwersytet nowej generacji.

WAT odpowiada na zapotrzebowanie rynku – zarówno biznesu jak i wojska – i oferuje wysoką jakość kształcenia na 20 kierunkach studiów w kilkudziesięciu ciekawych specjalizacjach – wielu z nich rzadko spotykanych na uczelniach.

Nasi studenci kształcą się np. w specjalności ochrona przed skażeniami, materiały wybuchowe i pirotechnika, ratownictwo chemiczne, informatyka w medycynie, inżynieria kosmiczna i satelitarna, biogospodarka, kryptologia i cyberbezpieczeństwo. Dlatego dyplom WAT to gwarancja dobrych perspektyw na przyszłość.

Absolwenci otrzymują tytuł magistra inżyniera, studenci wojskowi mianowani są na stopień podporucznika. WAT to jedyna w Polsce uczelnia, która kształci wojskowych inżynierów w poszukiwanych specjalnościach. Absolwenci studiów wojskowych mają zapewnioną pracę od razu po ukończeniu studiów. Akademia prowadzi też studia doktoranckie i podyplomowe.

Studenci WAT na co dzień korzystają z nowoczesnych obiektów sportowych. W Akademii działa prawie 40 kół naukowych i innych organizacji studenckich, ponad 20 sekcji sportowych. Nasi studenci rokrocznie zajmują czołowe miejsca w najbardziej prestiżowych zawodach. Stawiamy na innowacyjność: WAT to fabryka wynalazków – tutaj powstają konkretne technologie, wykorzystywane w praktyce.

WAT to więcej niż tylko uniwersytet – to ludzie, którzy spełniają tutaj swoje marzenia. Obecnie w Akademii studiuje prawie 10 tysięcy studentów. Dlatego warto wybrać WAT!


Prezentacja Wojskowej Akademii Technicznej


Dowiedz się więcej!