Bachusiki – reprezentacja Uniwersytetu Zielonogórskiego

Prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski – prorektor ds. studenckich Uniwersytetu Zielonogórskiego:

Wspieram drużynę Bachusików z UZ!

 

 

 

 

 

Karol Wiatrowski – kapitan drużyny Bachusiki z Uniwersytetu Zielonogórskiego:

Od roku jestem związany z Uniwersytetem Zielonogórskim i wiem, że nie zmarnowałem czasu. Prężnie rozwijający się Parlament zapewnia regularne i atrakcyjne wydarzenia, a sama uczelnia oferuje szeroki wachlarz kierunków. Każdy się tu odnajdzie. Dodatkowo, wsparcie jakie otrzymujemy jako drużyna jedynie zachęca do dalszego studiowania! To tylko pokazuje, że na UZ można rozwijać się nie tylko w kwestii obranego kierunku.

 


O Uniwersytecie Zielonogórskim

Uniwersytet Zielonogórski jest jedyną uczelnią w województwie lubuskim, która posiada pełne prawa akademickie i znajduje się w elitarnej grupie polskich uniwersytetów klasycznych.

Obecnie tworzy go 13 wydziałów, na których studiuje 11,5 tys. studentów. Studenci mają możliwość udziału w zajęciach z prof. Dorotą Rosińską, która znajduje się w zespole odkrywców nagrodzonych tegorocznym Noblem za odkrycie fal grawitacyjnych.

W gronie doktorów honoris causa Uniwersytetu Zielonogórskiego jest 15 wybitnych naukowców z całego świata, m.in. prof. Krzysztof Penderecki – jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów.

Uniwersytet Zielonogórski posiada jedną z najnowocześniejszych bibliotek akademickich w kraju. Na UZ organizowane są m.in. Akademickie Mistrzostwa Świata w Płukaniu Złota, Międzynarodowy Konkurs Budowy Mostów, czy Mistrzostwa Polski w Szyciu Chirurgicznym Studentów Medycyny.

Studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego są medalistami Akademickich Mistrzostw Polski i innych mistrzowskich, ogólnopolskich i międzynarodowych imprez sportowych.

Uczelnia ma swój własny Big Band i Chór Akademicki oraz  media studenckie: Akademickie Radio INDEXTelewizję Uniwersytetu Zielonogórskiego, oraz portal internetowy wzielonej.pl.

Przy Uniwersytecie działa Zielonogórskie Zagłębie Kabaretowe. Studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania w ponad 130 koła naukowych i organizacjach studenckich.

Od czerwca 2012 r. uczelnia ma również swojego Bachusika – Uzetikusa!


Dowiedz się więcej!