Ułani – reprezentacja Uniwersytetu Łódzkiego

Prof. dr hab. Antoni Różalski, rektor Uniwersytetu Łódzkiego:

Trzymam kciuki za drużynę Ułanów z Uniwersytetu Łódzkiego!

 

 

 

Karol Dubaj – kapitan drużyny Ułani z UŁ:

Z Uniwersytetem Łódzkim jestem związany już trzeci rok i szczerze mówiąc, są to moje najlepiej spędzone lata! Fantastyczni ludzie, masa wydarzeń organizowanych przez studentów i sama Łódź sprawiają, że uczelnia ma coraz więcej do zaoferowania!

 


O Uniwersytecie Łódzkim

Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki i nauk ścisłych.

Współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki.

Jako jedna z niewielu polskich uczelni Uniwersytet Łódzki notowany jest w międzynarodowych rankingach – QS World University i Times Higher Education.

Według kompleksowej oceny jakości działalności naukowej MNiSW Uniwersytet Łódzki znajduje się w czołówce polskich Uniwersytetów (8 wydziałów z kat. A). Z roku na rok zwiększa dynamikę pozyskiwanych grantów, jest liderem w prowadzeniu projektów Horyzont 2020.

Uniwersytet Łódzki jest  uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba studiujących tutaj obcokrajowców, a polscy studenci poznają Europę, Azję, czy wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.


Prezentacja Uczelni


Dowiedz się więcej!