Wyrównane spotkanie  pomiędzy Poznaniem i Warszawą

Po bardzo jednostronnych spotkaniach z czwartku dostaliśmy w końcu wyrównany pojedynek pomiędzy Koziołkami z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Golemami z Politechniki Warszawskiej.

Mecz 1

Początek meczu należał do Golemów, którzy zaczęli budować przewagę w złocie i wyglądało na to, że właśnie kontrola mapy oraz objectivów będzie sposobem na grę Politechniki Warszawskiej. Jednak wszystko się zmieniło w okolicach 10 minuty, gdy zagne112 grający na Jarvanie IV doprowadził do zdobycia dwóch fragów na konto ekipy z Poznania.

Następnie Koziołki przeszły do zdecydowanego ataku, zbierając Heralda, cztery fragi i wieże. Od tego momentu Golemy starały się odpowiedzieć ściągając wieżę i zdobywając dwa zabójstwa za sprawą D4yNight.

Niestety, to nie wystarczyło i Koziołki z minuty na minutę zwiększały przewagę w tym spotkaniu. Po 20 minucie zdobyli Barona i Inhibitor. Choć ekipa z Politechniki Warszawskiej próbowała się bronić, to nic nie mogło już uratować pierwszego meczu.

Ostatecznie, Koziołki wygrały mecz 21:15 z niespełna 7 tys. złota.

Mecz 2

Drugie spotkanie rozpoczęło się od zmian w składzie. Do gry po stronie Golemów dołączył Alsen Grom, czyli Mateusz Klimaszewski. Jego Alistar był z pewnością silnym elementem drużyny z Warszawy. I choć Koziołki zdobyli pierwszą wieże w tym meczu, to było zbyt mało, żeby powstrzymać reprezentantów Politechniki Warszawskiej, którzy grali o wszystko.

Idealna gra Pyrunna na Ezrealu, który potrafił rozmontować przeciwników i zakończyć mecz z wynikiem 15/3/7 i przebudzenie całego teamu Golemów doprowadziło do wyrównania na 1:1. Wszystko miało się wyjaśnić w meczu numer 3.

Mecz 3

Obie drużyny były nastawione na walkę do samego końca. Jednak to Koziołki potrafiły się odbudować po porażce w rundzie drugiej i szybko przejęły kontrolę nad spotkaniem. W 15 minucie mogli się pochwalić wynikiem 6:1, zdobytym smokiem, wieżą i przewagą w złocie na poziomie 3,5 tys.

Jednak Golemy nie miały zamiaru się poddawać i w dwóch szybkich akcjach odebrali 2 fragi oraz jednego smoka. I wydawałoby się, że to jest moment, w którym ekipa z PW zdecydowała się na powrót.

Błąd przy próbie przerwania zdobycia Heralda przez Koziołki zakończyła się fatalnie dla Golemów. v eMTi v – midliner UAM – zachował zimną krew i w świetnym zagraniu ograł dwóch zawodników z Golemów, co ostatecznie przełożyło się na odebranie inicjatywy i zdobyciem dwóch zabójstw.

Następnie seria błędów na botlane i zła inicjacja Alsen Groma, która wyglądała jak totalny błąd komunikacyjny, pozwoliła na zdobycie łatwego fraga dla ekipy z Poznania. Chwilę później doszło do team fightu, który ostatecznie zakończył zange112, ponownie grając na Jarvanie IV. Dobił pod wieżą Pyrruna, a następnie pomógł wyczyścić dolną alejkę z przeciwników.

Przewaga skoczyła do 13:4 na rzecz Koziołków, a akcja przeniosła się na środkową aleję. Musieliśmy czekać do 36 minuty, żeby być świadkami krótkiej walki, po której padła wieża Golemów, a następnie Koziołki przejęły Barona. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i rozochoceni zawodnicy UAM zdecydowali się na Elder Drake.

Tego już nie odpuściły Golemy. Obroniły smoka, zdobyły dwa fragi i ostatecznie przejęły Elder Drake. Wydawało się, że gra zaczyna nam się od nowa, jednak to Koziołki przejęły Barona i zaczęły pushować botlane, łapiąc MakSuSa. Jednak akcja zatrzymała się na dolnej wieży broniącej Inhibitora.

Wówczas gra się odmieniła i Golemy przeszły do natarcia atakując górną alejkę. Zdobyli wieżę, ale rozbili się o drużynę Koziołków, którzy wybili przeciwników do nogi! eMTi zagrał genialny shockwave i zniszczył marzenia Politechniki Warszawskiej o zwycięstwie.

Wygrany team fight otworzył drogę do Nexusa Golemów i zakończenia najdłuższego meczu w dotychczasowej historii Ligi Akademickiej!