Czas na wieki finał!

Po siedmiu tygodniach rozgrywek czas na wielkie finały Ligi Akademickiej! Już w najbliższy czwartek rozegramy półfinały, a dzień później mecz o trzecie miejsce i wielki finał Ligi!

To będzie ukoronowanie i zakończenie pierwszego sezonu Ligi Akademickiej, w którym po raz pierwszy wyłonimy Akademickiego Mistrza Polski oraz przekażemy zwycięzcom nagrody od AORUS o łącznej wartości ponad 10 tys. złotych!

ĆWIERĆFINAŁY PÓŁFINAŁY FINAŁ
Tytani [PŁ]  
14 grudnia 2017
0-2
Smoki [PK]
4 stycznia 2018
2-0
Smoki [PK]
 Smoki [PK]
AGHenci [AGH]
5 stycznia 2018
0-2
15 grudnia 2017
2-0
AGHenci [AGH]
 
Wilki [UW]
 
Tyranozaury [WAT]
14 grudnia 2017
2-0
Tyranozaury [WAT]
4 stycznia 2018
1-2
Krasnoludy [UEKat]
 Inżynierzy [PWR]
Inżynierzy [PWR] 
15 grudnia 2017
2-0
Inżynierzy [PWR]
 
Lwy [PG]
ĆWIERĆFINAŁY PÓŁFINAŁY FINAŁ PÓŁFINAŁY ĆWIERĆFINAŁY
Tytani [PŁ]   Tyranozaury [WAT]
14 grudnia 2017
0-2
14 grudnia 2017
2-0
Smoki [PK]Tyranozaury [WAT]
4 stycznia 2018
2-0
4 stycznia 2018
1-2
Smoki [PK]Smoki [PK]Krasnoludy [UEKat]
 
5 stycznia 2018
0-2
 
AGHenci [AGH]Inżynierzy [PWR]Inżynierzy [PWR]
15 grudnia 2017
2-0
 
15 grudnia 2017
2-0
AGHenci [AGH]Inżynierzy [PWR]
  
Wilki [UW]Lwy [PG]

Czwartek, 18:00. Półfinały!

I mecz

W pierwszej parze półfinałowej zobaczymy Smoki z Politechniki Krakowskiej oraz AGHentów z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Zatem gramy kolejne derby w Lidze Akademickiej!

AGHenci pod przywództwem trenera Ikantka wyszli z grupy C bez żadnego przegranego spotkania i tylko z jedną przegraną mapą. Dzięki temu, dotrzymali słowa i zakończyli fazę grupową z kompletem punktów. W ćwierćfinałach nie dali żadnych szans ekipie Wilków z Uniwersytetu Warszawskiego, pewnie wygrywając 2:0.

Smoki z PK wyszły z grupy B z bilansem 2-1, po przegranej z Tyranozaurami z WAT. Jednak pokazali w meczu ćwierćfinałowym przeciwko Tytanom z Politechniki Łódzkiej, że stanowią świetnie zgraną drużynę, która pewnie zwyciężyła 2:0 i zagwarantowała sobie miejsce w półfinałach.

Zapowiada się świetne widowisko, w którym zobaczymy z jednej strony pragmatyzm i chłodną kalkulację, a z drugiej strony bardzo mocny team play!

II mecz

W drugim meczu zmierzą się ze sobą Inżynierzy z Politechniki Wrocławskiej i Tyranozaury z Warszawskiej Akademii Technicznej.

Obie drużyny wyszły ze swoich grup z kompletem punktów, ale to drużyna z Wrocławia nie przegrała dotychczas żadnej mapy! Co więcej, to mistrzowie z e-ampów, którzy z pewnością będą chcieli udowodnić, że są najlepszą drużyną akademicką w Polsce.

Jednak to nie robi wielkiego wrażenia na Tyranozaurach z WAT, których agresywny i pewny styl gry doprowadził aż do półfinałów. Ekipa z WAT ma jasno postawione cele, które nie kończą się na ½ Ligi Akademickiej.

W ćwierćfinałach oba teamy jednoznacznie pokonały swoich przeciwników 2:0 i są gotowe do walki o wielki finał. Szykuje nam się starcie agresywnego stylu gry i doświadczenia. Będzie się działo!

Wszystkie mecze będą streamowane i komentowane od godziny 18:00 na kanale www.twitch.tv/ligaakademicka

Informacje ligowe znajdują się na oficjalnej stronie Ligi – www.ligaakademicka.pl oraz na oficjalnym profilu na FB – www.fb.com/ligaakademicka


Finał i mecz o trzecie miejsce

Piątek zaczniemy meczem o trzecie miejsce, który rozpocznie się o godzinie 18:00, zaraz po nim przejdziemy do wielkiego finału.

Zwycięzcy poza nagrodami od AORUS zdobędą slot dla swojej uczelni na drugi sezon Ligi Akademickiej, który rozpocznie się w marcu!

Dodatkowo, zdobywcy pierwszego miejsca wywalczą trofeum dla swojej uczelni oraz okolicznościowe medale upamiętniające pierwszy finał Ligi Akademickiej!


O SPONSORZE

AORUS – to prestiżowa marka produktów dla graczy, stworzona przez firmę GIGABYTE.Wyróżnia ją najwyższa jakość wykonania oraz nieprzeciętne wysoka wydajność. W linię produktów AORUS wchodzą: karty graficzne, płyty główne, komputery przenośne dla graczy i peryferia. Znajdź nas na Facebooku!