Znamy już wszystkich półfinalistów Ligi Akademickiej

Po wczorajszej kolejce wszystko stało się jasne. Do półfinałów przechodzą Inżynierzy z Politechniki Wrocławskiej i AGHenci z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

ĆWIERĆFINAŁY PÓŁFINAŁY FINAŁ
Tytani [PŁ]  
14 grudnia 2017
0-2
Smoki [PK]
4 stycznia 2018
2-0
Smoki [PK]
 Smoki [PK]
AGHenci [AGH]
5 stycznia 2018
0-2
15 grudnia 2017
2-0
AGHenci [AGH]
 
Wilki [UW]
 
Tyranozaury [WAT]
14 grudnia 2017
2-0
Tyranozaury [WAT]
4 stycznia 2018
1-2
Krasnoludy [UEKat]
 Inżynierzy [PWR]
Inżynierzy [PWR] 
15 grudnia 2017
2-0
Inżynierzy [PWR]
 
Lwy [PG]
ĆWIERĆFINAŁY PÓŁFINAŁY FINAŁ PÓŁFINAŁY ĆWIERĆFINAŁY
Tytani [PŁ]   Tyranozaury [WAT]
14 grudnia 2017
0-2
14 grudnia 2017
2-0
Smoki [PK]Tyranozaury [WAT]
4 stycznia 2018
2-0
4 stycznia 2018
1-2
Smoki [PK]Smoki [PK]Krasnoludy [UEKat]
 
5 stycznia 2018
0-2
 
AGHenci [AGH]Inżynierzy [PWR]Inżynierzy [PWR]
15 grudnia 2017
2-0
 
15 grudnia 2017
2-0
AGHenci [AGH]Inżynierzy [PWR]
  
Wilki [UW]Lwy [PG]

Inżynierzy vs Lwy

To był zdecydowanie pojedynek wieczoru. Po jednej stronie mieliśmy obecnych Mistrzów Polski E-ampów, a po drugiej mocny skład, w którym gra Konektiv, zawodnik profesjonalnej ligi esportowej w Hiszpanii.

W pierwszym meczu mogliśmy oglądać pełną kontrolę ze strony Lwów i wydawałoby się, że nie mogą oddać tej mapy. Jednak Inżynierzy nie stracili głowy i wyczekali przeciwników niemal do samego końca, idealnie przeprowadzając team fight, w którym Wiqus, grający na Corkim zmiótł przeciwników zdobywając Quadra Kill.

Inżynierowie pokazali fantastyczne zagranie, która przełamało wynik meczu i doprowadziło do pięknego zwycięstwa.

W drugim spotkaniu Lwy rzuciły wszystko co miały najlepszego. Mecz był wyrównany i każda ze stron mogła zwyciężyć. Jednak po team fighcie Lwy straciły inicjatywę w grze, co ostatecznie przełożyło się na wynik 2:0 dla Inżynierów i awans do półfinałów dla ekipy z Politechniki Wrocławskiej, w którym spotkają się z Tyranozaurami z WAT!


AGHenci vs Wilki

Spotkanie reprezentacji AGH i Politechniki Warszawskiej było przedstawieniem tylko jednej grupy aktorów – ekipy Ikantka z Krakowa. Pierwsze spotkanie od początku, do końca ułożyło się według planu AGHentów i Wilki nie potrafiły nawiązać walki.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się 26:12 dla AGHentów i przewagą w złocie na poziomie ponad 20 tys. Totalna dominacja.

W drugim meczu zapowiadało się, że to Wilki staną na wysokości zadania i doprowadzą do remisu, ale chłodna kalkulacja i plan AGHentów ponownie zadziałał. Doprowadzając do szybkiego zwycięstwa w 24 minucie.

Tym samym, AGHenci trafiają do półfinałów, gdzie już 04.01.2018 spotkają się ze Smokami! 


NAJLEPSZA AKCJA SEZONU ZASADNICZEGO

Wystartowaliśmy z konkursem na najlepsze zagranie sezonu zasadniczego Ligi Akademickiej, w którym zachęcamy fanów do oddawania głosów na wybraną akcję. Zwycięska drużyna otrzyma kartę graficzną AORUS GeFrce GTX 1070Ti! Co więcej, taka sama karta trafi do jednej z osób biorących udział w zabawie!


O SPONSORZE

AORUS – to prestiżowa marka produktów dla graczy, stworzona przez firmę GIGABYTE.Wyróżnia ją najwyższa jakość wykonania oraz nieprzeciętne wysoka wydajność. W linię produktów AORUS wchodzą: karty graficzne, płyty główne, komputery przenośne dla graczy i peryferia. Znajdź nas na Facebooku!