Lwy zagrają w play-off!

Lwy po ostatnim spotkaniu z Golemami, mogą czuć się pewnie, awans mają już zagwarantowany, ponieważ przy bilansie zwycięstw do porażek 2-1 i bilansie wygranych i przegranych meczów 5-2, nie mogą, nie wyjść z grupy.

Jeśli AGHenci wygrają w ostatnim meczu grupy C z Koziołkami z UAM, wówczas ekipa z AGH awansuje z pierwszego miejsca, a Lwy z drugiego. Gdyby jednak reprezentacja UAM wygrała to spotkanie 2:0, wówczas będziemy musieli sięgać do 3 poziomu weryfikacji, który wskaże zwycięzcę na podstawie wyniku spotkania grupowego.

Co realnie oznacza, że to ekipa z Poznania mogłaby awansować, ponieważ:

  • liczba punktów byłaby ta sama, czyli 2 zwycięstwa i 1 porażka,
  • bilans meczów na tym samym poziomie, czyli 4-3

Zatem o awansie zadecydowałby wynik z fazy grupowej. Dlatego możemy się spodziewać zaciętego spotkania w ostatnim tygodniu fazy grupowej.

W przypadku Golemów, sytuacja jest jednoznaczna, przy bilansie 0-3 zajmują ostatnią pozycję w tabeli i kończą przygodę z Ligą Akademicką. A szkoda, bo w drugim meczu zabrakło pewności siebie, aby postawić kropkę nad i, co doprowadziłoby do remisu i trzeciego spotkania, a w nim, wszystko mogło się zdarzyć…

Grupa C!O SPONSORZE

AORUS – to prestiżowa marka produktów dla graczy, stworzona przez firmę GIGABYTE.Wyróżnia ją najwyższa jakość wykonania oraz nieprzeciętne wysoka wydajność. W linię produktów AORUS wchodzą: karty graficzne, płyty główne, komputery przenośne dla graczy i peryferia. Znajdź nas na Facebooku!